21 Styczeń imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław      
 

III Seminarium Technologiczne "Metale Towarzyszące"

W dniu 21.11.2007r. w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym "Leśna Dolina" Zarząd Koła SITMN przy wydatnym udziale Dyrekcji HMG zorganizował kolejne już : III Seminarium Technologiczne SITMN. Do udziału w nim zaproszono głównie specjalistów branżowych (80 osób) z hut Głogów i Legnica specjalizujących się w produkcji metali towarzyszących. Uczestnikami seminarium byli też przedstawiciele Biura Zarządu KGHM wraz z Dyrektorem Generalnym ds. Hutnictwa Pawłem Ofmanem oraz goście ze spółki ECOREN .
W trakcie obrad zaprezentowano 4 referaty tematyczne:

  • R.Biały "Wydział Ołowiu HMG historia - teraźniejszość - przyszłość"
  • M.Słomka "Proces rafinacji ołowiu surowego w Rafinerii Ołowiu HML"
  • T.Walkowiak "Odzysk Au, Pt i Pd w technologii HMG oraz rafinacja Au na Wydziale Metali Szlachetnych"
  • Z.Gagat "Odzysk renu ze ścieków przemysłowych HMGII"

Bardzo istotną rolę poznawczą w przebiegu Seminarium odegrała żywa dyskusja plenarna, dotycząca referowanych zagadnień. W jej trakcie oceniono realizowane technologie oraz omówiono ich alternatywne kierunki rozwojowe.

Kończący się rok był również okazją do podsumowania bieżącej działalności Huty, której podjął się Dyrektor Roman Wojciechowski. Jego wyczerpująca i wielowątkowa wypowiedź wzbudziła duże zaciekawienie uczestników Seminarium. Bardzo interesująca była również informacja Dyrektora Pawła Ofmana o nowej strategii rozwojowej KGHM, a szczególnie o planowanych modernizacjach w zakresie hutnictwa.

Zdaniem wielu uczestników dotychczasowych Seminariów ich formuła organizacyjna się sprawdziła i stanowi wartościowy element ich uczestnictwa w życiu huty i nie tylko.

Galeria zdjęć
 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed