21 Styczeń imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław      
 

Polska Miedź na OKTOBERFEST

W dniach 25-29.09.2008 r. 41 osobowa grupa hutników z Polskiej Miedzi brała udział w organizowanej przez Koło SITMN przy HM "Głogów" wycieczce na największe na świecie Święto Piwa - OKTOBERFEST w Monachium.

Program wyjazdu pomyślany jako wyjazd "rozpoznawczy" dla organizatorów hutniczych karczm piwnych z Głogowa i Legnicy był bardzo bogaty i zapewniał wiele atrakcji. Uczestnicy poza głównym programem wyjazdu jakim był udział w OKTOBERFEST, mogli zasiąść na trybunie honorowej nowoczesnego Stadionu Allianz Arena oraz obejrzeć samochody BMW w salonie i Muzeum BMW.

Zwiedzanie Starówki Monachijskiej, Zamku Ludwika II zbudowanego na wzór Wersalu znajdującego się na Wyspie Herrenchiemsee na największym jeziorze Bawarii Chiemsee, zwiedzanie najstarszego browaru w Traunstein oraz udział w Bawarskim Wieczorze Folklorystycznym w historycznej Sali, znanej na świecie największej piwiarni Monachium Hofbräuhaus pozostaną na długo w pamięci uczestników wycieczki.

Każdy z uczestników spróbował tradycyjnych specjałów Bawarii jakimi niewątpliwie jest golonka po bawarsku i podawane w litrowych kuflach piwo.

Na Oktoberfest można było spotkać ludzi z całego świata, piliśmy piwo m.in. z Niemcami, Włochami, Holendrami, Anglikami i Nowozelandczykami. Oczywiście największe wrażenie na Panach zrobiły śliczne bawarki ubrane w piękne, regionalne stroje. W ciągu 18 dni tereny OKTOBERFEST odwiedza około 7 mln ludzi i przygotowanie takiej imprezy to nie lada wyzwanie.

Program był tak napięty, że uczestnicy wyjeżdżali z hotelu wczesnym rankiem, a wracali około północy. Mimo to nie czuli się zmęczeni i rano punktualnie, z uśmiechem na twarzy pojawiali się na śniadaniu. To była naprawdę wspaniała impreza i polecamy każdemu chociaż raz odwiedzić OKTOBERFEST i przeżyć tak jak my niezapomniane chwile.

Galeria zdjęć
 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed