21 Styczeń imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław      
 

W dniach 11 - 14 października 2007 r. odbyła się wycieczka Bieszczady - Lwów, w której uczestniczyły 44 osoby.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy uzdrowisko Iwonicz Zdrój znane już od XVI wieku, następnie podziwialiśmy najpiękniejsze muzeum na wolnym powietrzu w Europie - skansen w Sanoku - malowniczo położony na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich oraz zaporę nad Soliną.

Drugiego dnia, mimo niskich temperatur, wyruszyliśmy na traperską wyprawę wozami Doliną Osławy z regionalną kapelą "Bieszczadzkie Echo". Miodówka rozgrzała zmęczonych, filozoficzne rozmowy z woźnicą i jego koniem rozgrzały umysły, a w trakcie"audiencji" u bacy w góralskiej bacówce poznaliśmy historię "Leśnych Ludzi". Wieczorem w pensjonacie "Pod Sosnami" bawiliśmy się na imprezie integracyjnej do białego rana.

W trzecim dniu wycieczki zwiedzaliśmy przepiękny Lwów - katedrę, pomnik Adama Mickiewicza, Wzgórze Zamkowe (Unii Lubelskiej), Cmentarz Łyczakowski, aptekę - muzeum, gdzie pracował Ignacy Łukaszewicz oraz Katedrę Boimów. Całodzienne zwiedzanie mimo szybkiego tempa pozostawiło nam w pamięci obraz pięknego, starego miasta na kresach wschodnich.

W czwartym dniu odbył się przejazd na Wielką Pętlę Bieszczadzką - Baligród, Komańczę, Cisną, Ustrzyki Górne, Czarną Górną, Polanę i Wołkowyje. Droga miała wiele odcinków z pięknymi widokami na góry. Na zakończenie zwiedziliśmy uzdrowisko Rymanów Zdrój słynące z wód o podwyższonej zawartości jodu i żelaza. Zakończyliśmy wycieczkę w Głogowie ok. 02:00.Galeria zdjęć
 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed