21 Styczeń imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław      
 

Karczma Piwna SITMN

Dorocznym zwyczajem nasze Koło zorganizowało Karczmę Piwną. Odbyła się ona w dniu 12 maja 2006r. w Leśnej Dolinie i była to juz XVIII Karczma Piwna SITMN. Motywem przewodnim był statek piracki M/S Hutanic, na którym uczestnicy byli piratami, a prezydium odegrało rolę zbuntowanych dowódców statku. W karczmie uczestniczyło ok. 300 osób, głównie członków stowarzyszenia, a także dyrekcje hutniczych oddziałów, przedstawiciele rady nadzorczej i zarządu, oraz zaproszeni goście.

Przed zaokrętowaniem każdy uczestnik otrzymywał marynarski worek w którym znajdowały się niezbędne akcesoria - piracki strój, śpiewnik i kufel. Karczmę oficjalnie rozpoczął dyrektor HMG Stanisław Kot wciągając na maszt czarną banderę a później akcja potoczyła się jak w najlepszym „pirackim” filmie.

Miłym akcentem było nadanie kolegom Maciejowi Łaganowskiemu wieloletniemu Prezesowi Karczmy i Kazimierzowi Rudkowskiemu niestrudzonemu organizatorowi karczm tytułów Prezessimusa. Poprzednio wiele lat temu, taki tytuł został nadany pierwszemu, wieloletniemu Prezesowi karczm kol. Lechowi Mirynowskiemu.

Doskonałe piwo, wyśmienite jadło, dobry humor uczestników i żywiołowy program przygotowany przez organizatorów spowodowały, że karczma piwna SITMN była wyjątkowa. Wg ocen uczestników jest to jedna z najlepszych Karczm w KGHM.

Podczas karczmy tradycyjnie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na Dom Dziecka i PCK z przeznaczeniem na letni wypoczynek ubogich dzieci. W tym roku zebrano rekordową kwotę 7819,55 PLN, która zostanie podzielona po połowie na Dom Dziecka w Głogowie i PCK.Galeria zdjęć
 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed