21 Styczeń imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław      
 

Cyrk na miedzi

Dużo żartów, śmiechu i humoru. Uczestnicy przebrani w cyrkowe stroje. Karczma Piwna SITMN jak zawsze była wydarzeniem obfitującym w dobrą zabawę i niespodzianki.

W piątkowy wieczór, 18 maja, już po raz XIX w ośrodku szkoleniowym "Leśna Dolina" spotkali się głogowscy hutnicy i zaproszeni goście. Spotkanie odbywało się w klimacie cyrkowym. Każdy z uczestników otrzymał odpowiednie przebranie - zabawną cyrkową czapkę oraz doczepiany nos, no i oczywiście okazały kufel na piwo.

W hutniczej karczmie 2007 oprócz kilkuset pracowników Huty "Głogów" udział wzięli licznie zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. prezydent Głogowa Jan Zubowski, wiceprezes KGHM Stanisław Kot a także dyrektorzy i szefowie zaprzyjaźnionych spółek i instytucji, przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Oczywiście nie zabrakło dyrektorów HMG, którzy stawili się w komplecie.

Zabawę poprowadziło prezydium karczmy w składzie - prezes karczmy Tadeusz Szydłowski oraz towarzyszący mu wiceprezesi Kazimierz Hiller, Jerzy Garbacki i Krystian Domino. Wspomagali ich inni pracownicy cyrkowego namiotu: arlekin Kazimierz Rudkowski, kuglarz Eugeniusz Babicz, atleci Maciej Łaszkiewicz i Artur Nowak oraz magicy Władysław Węcłaś i Rudolf Rybiński.

Podczas przeszło trzygodzinnej zabawy uczestnicy karczmy mogli wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. Tradycyjnie miał miejsce turniej piwożłopa oraz pasowanie na hutnika. Uczestnicy spotkania mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach siłowych, sprawnościowych, wokalnych i tanecznych. Całość przeplatana był zabawnymi piosenkami, filmami i zdjęciami. Nad obsługą multimedialną karczmy czuwali Paweł Herkt i Waldemar Kuter.

Tradycją dorocznych majowych karczm poza dobrą, żywiołową zabawą jest zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na letni wypoczynek ubogich dzieci z Domu Dziecka. W tym roku uczestnicy Karczmy Piwnej hojnie zebrali 6775.44 PLN. Pieniądze zostały przekazane dla Domu Dziecka w Głogowie (4000,00), Zarządowi Rejonowemu PCK na akcję wakacyjną dla dzieci (2000,00) i Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" dla Janka Abla (776,00). W okresie od 2002 do 2007 roku uczestnicy Karczmy Piwnej SITMN zebrali i przekazali na potrzeby dzieci sumę 33 896.46 PLN, głównie dla Domu Dziecka w Głogowie.

Wyśmienite jadło i piwo, doskonała zabawa i rewelacyjny program spowodowały, że karczma piwna SITMN jak zawsze była wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym. Hutnicy już z niecierpliwością oczekują na przyszłoroczne spotkanie na hutniczej, piwnej karczmie.

Galeria zdjęć
 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed